İnternet Kampanyaları

EN SON KREDİ KARTI KAMPANYALARI

TAKSİTLİ ARABA KAMPANYALARI

Bahar Yorgunluğunu Alt Edin

                     Bahar geliyor, baharla birlikte tüm yorgunluklarda geliyor. Böylelikle havanın ısınmasına sevinen insan baharın verdiği halsizlik, yorgunluk şikayetleri ediyor. Bahar yorgunlukları bazı insanlarda baharın tadını çıkarmaya engelleyici hale dönüşebiliyor. Hiç bir zaman bahar yorgunluğunu çekmek zorunda değilsiniz. Doğru müdahalelerle bahar yorgunluğunuzu tamamen yok edin.

*

 

1.Bol sıvı için ve bunun günde 8 bardak olmasına dikkat edin. Su vücuttaki toksinleri atmak için çok büyük şifadır. Sabahları idrarınızın rengine bakın açık limonata şeklindeyse yeteri kadar su aldığınızı anlarsınız. Bu kriteri yakalayana kadar su içmeyi sürdürün. Tazelenmek için vücudumuzdaki kötü toksinleri atmak için bol sıvı almak şarttır.

2.Soğuk havalarda yaptığımız yanlış beslenme ve aşırı beslenme sonucu vücutta oluşan kötü toksinler vücudu zorlar. bunların atımını hızlandırmak için bol sıvı gıda ve su tüketilmelidir.

3.Yorgunluğa çay tüketimine yönelmekte iyi bir sonuç verecektir. Özellikle bitki çayları papatya, yeşil çay, adaçayı vb. bitki çayları sizi zinde tutacaktır bol bol tüketin.

4.Protein ve sağlıklı karbonhidratları artırın ve patates, un, şeker, margarin. ekmek gibi karbonhidratları hayatınızdan tamamen çıkarın. Bunun yerine mercimek, kuru yemişi hayatınıza ekleyin.

5.Spor yapın ve günde 15 dakika da olsa yürüyüş yapın. Yürümek kan dolaşımınızı etkiler ve kendinizi zinde ve huzurlu, sağlıklı hissedersiniz.

6.En geç 00:00’da uyuyun ve sabahları erkenden kalkın. Uyku sırasında salgılanan yararlı hormonlara müsaade edin. Bunun için erkenden uyuyun.

7.Çok bilgisayar, TV, vb. teknolojik aletlerin esiri olmayın. Vücut hareket etmedikçe kan dolaşımınız sağlanamayacak ve kendinizi hep yorgun, bitkin hissedeceksiniz. Evde azda olsa yürümek hareket bile sizin sağlığınız için, kan dolaşımının hızlanması için çok önemlidir.

8.Ilık suyla duş alın hem yorgunluğunuzu atın hem de kendinizi mutlu, zinde hissedin.

Bu basit ama değerli olan tavsiyelerle bahar yorgunluğunuzu alt edin…

 

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.