İnternet Kampanyaları

EN SON KREDİ KARTI KAMPANYALARI

TAKSİTLİ ARABA KAMPANYALARI

Kısıtlama Korkusunu Aş Zayıfla

                 

Kilo verirken bireylerin en fazla zorlandıklarını düşündükleri şeyler kısıtlaması olan gıdalardır. Bu gıdalardan kilo almamak için insan vücuduna almak istemese de buna mecburmuş gibi düşünür ve insan kısıtlanma korkusunu her an içinde mutlaka yaşar. Bu korkuları aşmak rahat zayıflamayı da sağlayacaktır. Bazı insanlar kilo alacağım korkusuyla fazla yediklerini tekrar dışarı çıkarmak ister. Bu da beraberinde mide sorunlarını ve zamanla mide kanserini beraberinde getirecektir.

İnsanlar çocuk yaşlarda, kilolu oldukları için ellerinden alınan yiyeceklerin acısıyla hatırlayıp daha da çok yerler. Bu da obeziteyi ve sonrasında zamanla diyabeti ortaya çıkarır. İleri ki yaşta kısıtlanan bireyler sanki yemeği ilk görmüşler gibi kısıtlanan şeylere hayranlıkla bakarlar ve kaçırılmayacak bir fırsat gibi görürler. Yemeklerin istediği zaman, istediği mesafede ve istedikleri kadar olduğunu düşünen bireyler yiyeceği kadar yer ve doyduklarını anlar, sofradan kalkar, acıkana kadar yemezler.

                                               

                                                                            

 

Dünyaları yeyip de zayıf kalan insan yoktur. Böyle insanlar nefsine hükmedemediği için bir çok sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalırlar. Vücudu enerjiye doyan yediği halde metabolizması hızlı çalışıp kilo alamayan bazı insanlarda vardır.

Başkalarıyla kıyaslayıp farklı, eksik bir beden gibi gördüğünüz bedeninizin sizinle kurduğu iletişim dilini kavrar ve yakalarsanız hayatınız tamamen değişecektir. Mutlu, pozitif, aktif düşünen ve her işini öyle sürdüren bireyler olacaksınız. Beden, sizin emrinizden öteye gidebilecek bir canlı değildir. Dengeli ve dozunda beslenmek elbette sağlık yönünden olduğu kadar güzel görünmek ve zinde olabilmek için gerekli bir unsurdur.

                  Kısıtlama korkusuyla vücudunuzu erzak dolabı gibi doldurana kadar yememelisiniz. Tam tersine bu kadar bolluğu fark edin  mutlu olun, şükredin. Kararında ve dozunda yiyerek mutluluğa bir pencere açıp yemek dışında da güzellikler olduğunu fark edip kendi hayatınıza neşe ve sağlıkla beraber yön verin.

 

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.