İnternet Kampanyaları

EN SON KREDİ KARTI KAMPANYALARI

TAKSİTLİ ARABA KAMPANYALARI

Kurban bayramı tatili kaç gün ?

Kurban bayramında bu sene 10 gün tatil olacak mı ?

2017 ‘ de tatil planı yapanlar ve kurban kesecek olan için tatil var mı ?

kurban bayramı müslümanlar için önemli bir ay peki 30 Ağustos zafer bayramıyla birleşip tatil planlaması ve kurban kesmek için bütçe ayarlaması yapmak isteyenlerin aklında şu soru vara kurban bayramı 2017 ‘nin hangi ayında olacak .

2017 kurban bayramı tatilinden özel sektörler yararlanabilecek mi  ?

2017 kurban bayramı hem kurban kesecek vatandaşlar hemde tatil planlaması yapan vatandaşlar inin belli oldu.

Kurban bayramı tatilinden kimler yararlanabilecek ?

Öncelikle kurban bayramı için  özel sektör çalışanları için 10 gün olmayacak .  657 sayılı kanuna göre idari izin tatilinden yalnızca devlet memurları yararlanabilecek.

10 gün tatilden yalnızca devlet memurları ,  devlet dairelerinde çalışanlar , kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanlar  yararlanabilecekler.

Yalnızca devlet memurları değil belediye görevlileri , devlet sanatçıları ve devlet sahne sanatçıları da kurban bayramı tatilinden yararlanabilecekler.

Kurban bayramı tatili için özel sektörler 1-2-3 ve 4 eylül günleri resmi tatilden faydalanabilecekler.Özel sektör çalışanları için kurban bayramı 10 günlük  idari izin olmayacak.

 

Cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğan ‘ dan  Kurban Bayramı Açıklaması…

Recep Tayip Erdoğan cuma namazının ardından basının sorularına cevap verdi , kurban bayramı hakkında soruları yanıtladı. Erdoğan ‘turizm açısından isabet’ olacağını dile getirdi.

“Durum müsaitse turizm açısından isabetli olur. Antalya bugün itibariyle % 80 doluluk oranını yakalamış durumda olduğunu dile getirdi . Hükümet 10 günü programına aldı, çalışıyor. Salı günü bakanlar kurulumuz var, hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum.”

 

Başbakan Binali Yıldırım’dan tatil açıklaması…

Başbakan Binali Yıldırım Ankara ‘ da cuma namazının ardından basının sorularına cevap verdi ,   kurban bayramı hakkında soruları yanıtladı. Yıldırım’a sorulan ilk sorulardan olan kurban bayramı tatili kaç gün olacaktı. Yıldırım soruyu gülerek cevapladı ve bayram tatili hakkında kararı salı günü bakanlar kurulunda verilecek diye yanıtladı. Ardından Yıldırım söyle konuştu ;

“Her iki alternatif de değerlendirilecek. Toplumun bir kesimi çalışmaya devam edelim diyor, bir kısmı tatili uzatalım diyor. Her ikisinin artısı eksisi düşünülecek salı günü Bakanlar Kurulu’nda karar verilecek.”

 

Kültür ve turizm bakanı Numan Kurtulmuş ‘ un açıklaması…

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş kurban bayramı hakkında henüz bir karar verilmedi yanlış birşey söyleyip insanları  ümitlendirmek istem dedi. Kararın salı günkü bakanlar konseyinde verileceğini dile getirdi. 

 

Kurban bayramı  tatili hakkında ihtimaller neler ?

Özellikle tatil merkezlerinin merakla beklediği kurban  tatilinin  uzatması  ve birleştirme kararı bu yıl uzun uzun olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nın  resmi tatil olması ve  arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi konusunu şuanda gündeme. Bu nedenlerle kurban bayramı tatili toplamda 6 gün olabilir.Bir diğer ihtimal ise  28-29 Ağustos tarihlerinin resmi yada  idari tatil ilan edilmesi, tatilin 10 güne çıkmasını mümkün olabilir.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ‘ nin kurban bayramı hakkındaki dününceleri…

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Kurban Bayramı tatiliyle ilgili açıklamasında “Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili alınacak kararlara da saygı duyuyorum.” diye konuştu.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.