İnternet Kampanyaları

EN SON KREDİ KARTI KAMPANYALARI

TAKSİTLİ ARABA KAMPANYALARI

Mide Küçültme Ameliyatı Riskli mi ?

 

Şişmanlık giderici ameliyatlarda ( Bariatrik ) cerrahi yöntemlerde bir takım riskler vardır. Bu konunun doğru algılanması ve anlaşılması çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü aşırı obezler bahsettiğimiz riskten daha da fazla risk altındadır. Kalp, damar hastalıkları, diyabet, akciğer yağlanması, kolesterol gibi hastalıklar şişman kişileri bekleyen hastalıkların başında gelir. Öyle ki; Aşırı obez kimseler tedavi edilmezse yaşıtlarından 10-15 yıl daha erken vefat etmektedirler ve bu bilimsel olarak net bir biçimde açıklanmış, kanıtlanmıştır.

 

Öte yandan her şeyden önce unutulmaması gereken obezitenin kendisiniz ölümcül bir hastalık olduğu gerçeğidir. Dolayısıyla %0,1 – 0,4’lük yani binde ( 1/4 )’lük bir ölümcül cerrahi orandır. Bu oran tıbbi olarak çok az makul edilebilen bir orandır. Obezitenin insan kötü olduğunu ve kötü durduğunu düşünürken akla hayale alınmayacak yanlış bilgilerle kendi kendilerini diyete sokup hastalanıp yaşamlarını yitirmektedirler. İşte bunun önüne geçmek için gelişmiş teknolojik araçlarla ve mükemmeli yakalayacağımıza inandığımız mide küçültme ameliyatını yaptırırız.

Mide küçültme ameliyatı faydası olduğu kadar bazı insanların sağlığına dokunmaktadır. Bu insanın bünyesine ve vücudunun takılan o yabancı cisme uyum sağlayıp sağlamayacağına da bağlıdır. Herkes, mükemmel zinde ve zayıf görünmek ister. Zaten bu ameliyat 100 kilo ve üzeri insanlara yapılmaktadır.

Ameliyatta hastane ekibininde çok iyi olması önemli unsurdur. Uzmanında, dalında bilgili ehli kişilerin ameliyata girmesi daha sağlıklı olacaktır. Bu ameliyat da her ameliyat gibi riskli ameliyattır. Midenin çıkış bölümü tamamen korunmalı ve her tür mikrobik bir etki olmadan ameliyat uzmanlar çerçevesinde bitirilmelidir. Eğer hasta ameliyat sonrası mide bulantısı, karın ağrısı, mide ağrısı ve kanaması hissederse acilen en yakın bir sağlık kuruluşuna hiç beklemeden gitmelidir. Mide ameliyatı insanın yapısına göre değişkenlik gösteren yarayan- yaramayan şeklinde ikiye ayrılır. Her ameliyatın olduğu gibi tabii ki bu ameliyatın da iyi veya kötü yönleri elbet olacaktır.

 

 

 

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.