in

İzmir’de Üniversite Öğrencileri İçin Öğrenciye Kiralık Ev İmkanları

İzmir’de Üniversite Öğrencileri İçin Öğrenciye Kiralık Ev İmkanları

Bir öğrenci için cennet sayılabilecek İzmir’de öğrenci olmak pek çok açıdan avantajlıdır.

izmirkiralik

Öğrenci evinde yaşamanın kendine has bir güzelliği vardır ve her öğrencinin bu güzelliği yaşaması mutlaka kendisine bir şeyler katacaktır. Bir öğrenci için cennet sayılabilecek İzmir’de öğrenci olmak pek çok açıdan avantajlıdır. Ulaşım kolaylığı, semtlerin çok uzak olmaması, sosyal aktivitelerin çokluğu ve İzmir’in güzel havası öğrencilik hayatını güzelleştiren etkenlerden bazılarıdır. İzmir’in güzelliklerini yaşamanın en önemli koşulu da doğru lokasyonda kalıyor olmaktan geçer.

Öğrenciliğin En Keyifli Adresi: Bornova

İzmir’in öğrenci merkezi olarak kabul edilen ilçelerinden birisi olan Bornova, Ege Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’ne ev sahipliği yapar. Bu iki üniversitenin yaklaşık 30000 öğrencisini ağırlayan ilçe, her anlamda bir öğrenci şehri olduğunu hissettirir. İzmir’in bütün semtlerinden Bornova’ya ulaşımın kolay olması, metronun 2 üniversite etrafında duraklarının olması bu üniversitelerde okuyan öğrenciler için Bornova’yı bir merkez haline getirir. Bornova’nın merkezi noktaları olan Özkanlar, Kazım Dirik ve Meydan bölgeleri iki üniversiteye de kolay ulaşılabilir olmaları nedeniyle öğrenciler tarafından tercih edilebilir. Bu bölgelerde ortalama 900-1200 TL arasında kira bedeliyle kiralık 3+1 evler bulunur. Kira bakımından biraz daha uygun alternatifler arayan öğrenciler Bornova metro durağına tek vesaitle gelebilecekleri mahallelerde de ev arayabilir. Evka 4, Evka 3 ve Mevlanamahallesi gibi bölgelerde 600 – 900 TL aralığında kira bedeli ile ev bulmak mümkündür.

Gelişen ve Değişen Buca Öğrencilere Kapısını Açıyor

İzmir’in ikinci büyük üniversitesi olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nin pek çok yerleşkesi Buca ilçesinde yer alır. Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri ulaşım imkanlarının kolaylığı nedeniyle genellikle Buca’da ev kiralamayı tercih eder. Buca’nın oldukça geniş bir ilçe olması ve üniversitenin pek çok yerleşkesi olması nedeniyle bu bölgenin farklı noktalarında ev tutulabilir. Öğrenciler, eğitim görecekleri yerleşkeye yakın mevkilerde ev kiralayabilir. Buca’da fakültelerin yerleşkesi olan lokasyonlarda 700 – 900 TL kira bedeli ile ev kiralanabilir. İlçe, Alsancak gibi öğrencilerin uğrak mekanlarının yer aldığı yerlere yakın olması nedeniyle de gözde bölgelerden biridir. Buca’da bulunan İzban da ulaşımı kolaylaştıran merkez ilçelere kolayca aktarma sağlayan ulaşım ağıyla öğrencilere rahatlık sağlamaktadır. Farklı semtlerde oturmak isteyen öğrenciler için metronun olduğu Hatay, Üçyol gibi lokasyonlar ya da İzban’ın bulunduğu Bayraklı, Karşıyaka, Gaziemir gibi alternatifler de ev kiralamak için değerlendirilebilir.

Değerlendirmek ister misiniz?

0 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

SSK borcuna kolaylık! Cezaların ne kadarı silinecek?

Lg Televizyon Alan Herkese Avrupa Gidiş-Dönüş Uçak Bileti Hediye