in

Beyaz eşyada Kdv indirimi satışları patlattı

Yeni yılla birlikte artan beyaz eşya fiyatları piyasadaki markaların satışları durma noktasına gelmişti. Ancak KDV indirimi ve ÖTV’ninde sıfırlanması sonrası satışlar patlamış durumda.Beyaz eşya markaları stoklarını eritirken gelen talebe yetişmekte zorlanıyorlar.

        KDV indirimi ve ötv’nin alınmayacağı açıklandıktan sonra  satış grafikleri en üst seviyeye çıkmış durumda. KDV artışı ve son  zam sonrası  beyaz eşya ve mobilya sektörlerinde  fahiş fiyatlar, tüketicileri alım yapmaz noktaya getirmişti.SON  KDV ARTIŞI YÜZÜNDEN fiyatlar adeta uçmuştu. Hükümetin  30 Nisan tarihine kadar sektörde KDV’nin yüzde 10 oranında düşürüleceği kararından sonra tüketiciler beyaz eşya ve mobilyacılara akın ediyorlar. Bunun yanında fiyat yükselişinde  çok önemli bir faktör olan  Özel Tüketim Vergisi-ÖTV-‘nin de ALINAN KARARLA  tamamen sıfırlanması, satış oranlarını  artıran sebelerden.

Sektörde Satışlar % 55’e Kadar Artmış durumda

Çok fahiş  fiyatlar nedeniyle  beyaz eşya ve mobilya ihtiyacını karşılayamayan vatandaşlarımız, gelen indirimlerle birlikte adeta beyaz eşya ve mobilya mağazalarına akın etti. Tüketicilerin alım miktarında negatif faktör ÖTV’nin sıfırlanması ve KDV’nin de yüzde 10 gibi bir indirime girmesiyle birlikte tüketicilerin ihtiyaçlarını en kısa zamanda tamamlayabilmek adına mobilya ve beyaz eşya mağazalarına akın etmekte. Yetkililerimizin yapmış olduğu açıklamalarda kimi mağazalarda satış oranlarının yüzde 55 oranında arttığı ve hem vatandaşlarımızın hem de satıcılarımızın yüzlerinin güldüğü belirtildi.

MARKALARIN Ek İndirimleri de var

Satış grafiğinin artmasının temel faktörler ÖTV ve KDV indirimleri olsada, mağazalarda yapılan indirimlerin de çok büyük bir öneme sahip olduğu ,KDV ve ötv indirimlerin dışında yüzde 15 indirim kampanyasının da yapılması, tüketici talebini çok ciddi anlamda artırmış ve özellikle de oturma gruplarına yönelik talep artışı sektörde stokları eritmiş durumda. Mobilya sektöründe cepleri dolduran  bu indirimler  30 Nisan’a kadar geçerli olacak. O zamana kadar ise yine milyonlarca tüketici mobilya mağazalarından çıkmayacakları ve ihtiyaçlarını oldukça uygun fiyatlardan karşılamaları bekleniyor.

 ARÇELİK beyaz eşya kampanyası

LED TV FIRSATLI ÇEYİZ PAKETİ 4
LED TV FIRSATLI ÇEYİZ PAKETİ 4Şimdi Arçelik’e gelin yılın en büyük fırsatına ek 7 yıl garanti ve LED televizyon hediyesi ile 9.266 TL yerine 7.507 TL’ye sahip olun. Paket içeriği 9103 YPS Çamaşır makinesi, 6588 I Bulaşık Makinesi, 2487 CEIY Buzdolabı ve hediyesi A32 LB 5533 LED Televizyon.

Çeyiz paketlerinde 4 model birlikte alındığında belirtilen paket fiyatları geçerli olacaktır. 7 Yıl garanti hediye kampanyası, tek kapılı ve tezgah seviyesi modeller hariç, buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi, solo bulaşık makinesi, solo fırın ve ankastre fırın ürün gruplarında geçerlidir. Kampanya 28 Şubat 2017 tarihine kadar sadece Arçelik Mağazalarında geçerlidir.

Değerlendirmek ister misiniz?

0 points
Upvote Downvote

Pegasus bilet kampanyaları

Maximum Kartla Özdilek kampanyası