in

BOSCH KAMPANYA-EV ALETLERİ

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vd9G0wF4NfM&feature=youtu.be

Bosch, sosyal sorumluluk projelerini Pazaryeri ’nde açıkladı

Bosch, Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS) işbirliği ile düzenlenen Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri Pazaryeri etkinliğinin 5. yerini aldı. 6 Aralık 2013 Cuma günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen etkinlikte şirketler, fuar alanında bulunan standlarında katılımcılarla sosyal sorumluluk projelerini paylaştılar.

“Sosyal Sorumlu Şehirler”, “Girişimcilik ve Sürdürülebilir Kalkınmadaki Rolü” ve “Sorumlu Üretim ve Tüketim Uygulamaları” konularındaki panellerin de izlendiği Pazaryeri’nde, şirketlerin KSS uygulamaları, CSR Europe Ulusal Ortakları ve KSS uzmanlarından oluşan jüri kurulu tarafından ödülleri verildi.

Enerji Verimliliği Okulu, inovatif sürdürülebilirlikte finalist oldu

Bosch Bursa tarafından gerçekleştirilen “Enerji Verimliliği Okulu” projesi, “İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması”nda finalist olmaya hak kazandı. Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından, inovatif uygulamalarla sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan iyi uygulamaları ödüllendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen yarışmada, finale kalan 14 firma SKD İnovasyon Çalışma Grubu tarafından belirlendi. Değerlendirme, üniversite, basın ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan jüri tarafından yapıldı.

İnovatif sürdürülebilirlik konusunda en iyi uygulamaların ödüllendirildiği ve İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu binasında düzenlenen ödül törenine iş dünyası, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcilerinin yanı sıra İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner katıldı. İngiltere Başkonsolosluğu fuaye alanında hazırlanan Enerji Verimliliği Okulu tanıtım standı ise katılımcılar tarafından ilgiyle ziyaret edildi.

“Yaşam” için teknoloji GEA tatbikatında hayat buldu

Bosch Elektrikli El Aletleri Bölümü, Türkiye’deki Deprem Arama Kurtarma Ekipleri ile sıkı bir iş birliği içerisinde bulunuyor. Eylül ayında Profesyonel Seri ve Aksesuar Bölümleri, GEA’nın İstanbul’daki en büyük tatbikatına katıldı. 150’den fazla GEA gönüllüsü, deprem arama kurtarma çalışmalarında hayat kurtarabilecek Bosch marka ürün ve aksesuarları konusunda eğitildi. Katılımcılar özellikle yeni geliştirilen güçlü kırıcılar ve kurtarma çalışmalarında esneklik sağlayan akülü ürünleri teker teker kullanıp, bu ürünler hakkında en önemli ipuçlarını Bosch’un deneyimli eğitmenlerinden öğrenme şansını yakaladılar.

Depreme Duyarlı Olalım

Bosch Rexroth, Türkiye Deprem Vakfı (TDV)’nin “Depreme Duyarlı Olmak” projesine simülasyon odası sarsıntı tablası malzemeleri ve devreye alma sponsoru olarak, toplumda deprem bilincini artırmaya yönelik projelere destek olmaya devam ediyor.

Bu proje kapsamında, ulusal çapta depremden korunma kültürü bilincini kazandırmak, sürdürülebilir bir altyapı oluşturmak ve toplumsal duyarlılık, sahiplenmeyi ve gönüllülük kavramının anlaşılmasını sağlamak amacıyla, görsel ve uygulama odaklı Mobil Deprem Simülasyon Eğitim Aracı ve Maskot SİSMAİL ile “Gezici Deprem Tırı” hayata geçirildi. Deprem bilinci oluşturmanın en temel aracının “çocuklar ve halkın eğitilmesi” olduğuna inanan yetkililer, mobil deprem aracı ile deprem sırasında yapılması ve/veya yapılmaması gerekenler konusunda toplumu bilgilendirerek depremi en az kayıpla ve en az panikle atlatmanın uygulama tatbikatları yapılmasını sağlamaktadırlar.

Bosch’tan doğaya 850 bin meşe tohumu hediye

Bosch Isı Sistemleri ve TEMA Vakfı iş birliğinde 2009 yılından bu yana sürmekte olan kampanya sayesinde, “Çevre Dostu” Bosch yoğuşmalı kombi satın alan herkes; Türkiye’deki 18 şehirden birinde, kendi adına 9 adet meşe tohumunun ekilmesine destek olarak, ormanlık alanların genişletilmesine katkıda bulunuyor.

Bosch Isı Sistemleri ve TEMA Vakfı’nın iş birliğiyle devam etmekte olan kampanyada, 2009 yılında 45.000, 2010’da ise 75.000 meşe tohumu doğayla buluştu. 2011 yılında ise 180.000 olan hedefin çok üstüne çıkılarak, 355.000 meşe tohumu ekildi. Kampanyanın bu yılki hedefi, 375.000 tohumu daha doğayla buluşturarak, 4 yılın sonunda toplam 850.000 meşe tohumunu dünyanın geleceğine hediye etmek…

Doğalgaz tüketiminde yüksek verim ve tasarruf sağlayan, sessiz ve güvenilir Bosch yoğuşmalı kombileri tüketiciyle buluşturan Bosch Isı Sistemleri, bu yönüyle doğayı korumaya destek verirken, aynı zamanda ülkemizdeki yeşil alanların artması için de üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor.

Bosch Car Service Eğitim Merkezi, Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde Açıldı!

Türkiye’de 200 farklı lokasyonda hizmet veren Bosch Car Service ağı, Bosch kalitesi ve güvencesiyle, her marka araca her türlü bakım ve onarım hizmeti sunmanın yanı sıra sektördeki kalifiye teknisyen sıkıntısına getirdiği yeni çözümlerle fark yaratmaya devam ediyor. Bu bağlamda, hem Bosch Car Service ağının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak, hem de Eğitim Merkezi’nde yetişmiş öğrencilerin güncel iş imkanlarından faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla, Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde bir Eğitim Merkezi oluşturuldu.

Eğitim Merkezi, tamamı Bosch tarafından karşılanan, FSA Motor Test Cihazı, KTS Arıza Tespit Cihazı, ACS Klima Bakım Cihazı, Akü Test Cihazı gibi son teknoloji Bosch Test Ekipmanları ile donatıldı. Bu sayede öğrencilerin aynı zamanda, Bosch Car Service’lerde kullanılan ekipmanları daha yakından tanıyarak, kullanım konusunda uzmanlaşmaları sağlanıyor. Eğitim Merkezi’nde, son teknolojilerle ilgili eğitimlerin düzenlenmesi de planlanmaktadır. Oluşturulan Bosch Car Service Eğitim Merkezi’nde her yıl, başarılı öğrenciler arasından seçilen 20 öğrenci, Bosch Car Service’lerde staj yapma imkanı verilerek yetiştirilecek ve bu öğrencilerin öğrenimleri esnasında pratik uygulamalarla tecrübe kazanmaları sağlanacaktır. Ayrıca, mezun olan öğrencilerin Bosch Car Service’lerde istihdam etmelerine de öncelik verilecektir.

İstanbul – Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde hayata geçirilen bu projenin, önümüzdeki sene Türkiye’nin diğer illerindeki Meslek Okulları ile iş birliğinde bulunularak yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Geleceğe Sağlam Bir Temel, Büyük Bir Adım

Bosch Rexroth’un da arasında bulunduğu firmalar “Geleceğe Sağlam Bir Temel, Büyük Bir Adım” sloganıyla, otomotiv sanayisindeki teknik eleman sıkıntısını çözmek için hep birlikte yola çıktı. Özellikle otomotiv sektöründe ana iş alanlarında insan gücü eksiğinden yola çıkarak Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’de daha önce benzeri olmayan, sanayinin de ihtiyacına cevap verecek iş dünyası ile koordineli çalışabilecek bir proje üzerinde çalışmaya başladı. 16 ay gibi bir sürede hayata geçirilen proje kapsamında, OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yurt çapında merkezi sistemle yapılan seçme ve yerleştirme sınavı ile öğrenci almak üzere 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete girdi. Anadolu Lisesi programında 4 yıllık eğitim verilen Anadolu Teknik Lisesi’nde, Bilişim Teknolojileri, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi olmak üzere 6 alanda eğitim verilecek. Her alana ait bir atölye ise, Bosch Rexroth’un da arasında bulunduğu Türkiye’nin saygın firmaları tarafından donatılacak.

Bosch Bursa Fabrikası, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı’nda finalist oldu!

RBTR Bursa, Bölgesel Çevre Merkezi (REC Türkiye) ve TÜSİAD (Türk Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve konusu “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” olan Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı’nda finalist oldu.

Süreç, Ürün ve Yönetim olmak üzere üç kategoride düzenlenen ve 35 projenin yer aldığı yarışmaya RBTR-Bursa, “Yönetim” kategorisinde katılmış ve “Çevre Yönetim Sistemi” projesi ile, çevresel ve sosyal konularda bilinçlendirme, bilgilendirme, iş birliği çalışmaları ve kapasite geliştirici faaliyetlerde başarılı bulunarak, finalist olmuştur. Bu derece ile “Çevre Yönetim Sistemi” projesi aynı zamanda Avrupa çapında yapılacak olan “AB Çevre Ödülleri Yarışması”na da katılmaya hak kazanmıştır.

Bosch Bursa Fabrikası bir ilki daha başarmanın mutluluğunu yaşıyor…

Dünya çapındaki tüm Bosch birimlerinin katılımıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bosch İletişim Ödülleri” yarışmasında Bosch Bursa Fabrikası, katıldığı “Kim 1000 puan ister?” projesi ile 104 proje arasından “Yaratıcı İletişim Araçları” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

2011 Ekim ayında Türkiye KalDer –Mükemmellikte Süreklilik Ödülü’ne hazırlık aşamasında “Kim 1000 puan ister?” yarışması düzenlemiş ve çalışanlara geleneksel öğrenme yöntemlerinden farklı bir şekilde, eğlenceli bir ortamda bilgiler aktarılmıştı. Yarışmanın ikinci aşamasında ise; toplanan puan karşılığı bütçe ile kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında, 2006-2008 yılları arasında “Bursa Eğitime Koşuyor” projesi ile desteklenen köy okullarının geçen yıllar içerisinde oluşan ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilere daha iyi şartlarda eğitim olanağı sunabilmek hedeflenmişti.

Gerçekleştirilen bu etkinlik, iç iletişim alanında gösterdiği üstün başarı sebebiyle, “Bosch İletişim Ödülleri” yarışmasında “Yaratıcı İletişim Araçları” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Bosch Bursa bir ilki daha gerçekleştirerek, bu ödülü Türkiye’ye kazandıran ilk fabrika olmanın gururunu yaşıyor.

 

Bosch çalışanları, geleceğe Enerji Verimliliği Okulu’nda hazırlanıyor

Doğal kaynakların hızla tükendiği günümüzde, enerji üretim ve tüketim süreçlerinde ortaya çıkan sera gazı emisyonları, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin en önemli nedenleri arasında yer alıyor.

Türkiye’de kullandığımız enerjinin %75’ini yurt dışından satın aldığımız gerçeğinden hareketle, enerji faturamızı düşürmek ve ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla enerjiyi verimli kullanmak konusu giderek daha fazla önem kazanıyor.

Binalarda alınacak bazı önlemler ve enerji tüketim alışkanlıklarındaki küçük değişikliklerin daha yaşanabilir gelecek adına büyük önem taşıdığının bilincinde olan Bosch, Bursa’daki dizel ve benzinli sistemler fabrikasındaki çalışanlarının dikkatini enerji verimliliği konusuna çekmek için birtakım eğlenceli ve bilgilendirici etkinliklere imza atıyor.

‘Yaşam için Teknoloji’ üreten Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Dizel ve Benzinli Sistemler fabrikasında Ulusal Enerji Verimliliği Haftası bu yılda çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Açılışı geçen yılki Enerji Verimliliği haftasında yapılan Enerji Verimliliği Okulunda, çalışanlara verilen bilinçlendirici eğitimler devam ediyor. Bugüne kadar 900 kişinin katıldığı Enerji Verimliliği Okulu’nda eğitimler, her hafta çarşamba günleri düzenleniyor.

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Dizel ve Benzinli Sistemler fabrikasında enerji verimliliğine dikkat çekmek için gündeme gelen bir başka eğlenceli uygulama ise Enerji Bisikleti oldu. Enerjinin ne kadar değerli ve enerji üretmenin ne kadar zor olduğunu göstermek adına, tüm lokasyonlarda Enerji Bisikleti hazırlandı. 1.400 çalışanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte bisikleti kullanan herkes, enerji üretmenin enerjiyi verimli kullanmaktan çok daha zor olduğunu bizzat deneyimledi.

Öte yandan Bosch’ta enerji verimliliği bilincini artırmak amacıyla düzenlenen “Kim Enerjisini Verimli Kullanmak İster” adlı bilgi oyunu 1.750, günlük hayatta enerji verimliliği konulu “Watt’ın kilosu kaça?” bilgilendirme semineri ise 130 Bosch çalışanının katılımıyla gerçekleştirildi.

playplay

Bosch Termoteknik’ten geleceğin profesyonellerine eğitim desteği

Termoteknoloji alanında 20 yıldır Manisa’da kombi ve kompenentleri üretimi yapan Bosch Termoteknik Sanayi ve Ticaret A.Ş., gençlerin iş hayatında deneyim kazanmalarını sağlayacak projelere imza atıyor. Bosch Termoteknik’in Kamu-Özel Sektör-Meslek Lisesi işbirliğinde geliştirilen en büyük ve esnek projelerinden biri olan UMEM Beceri 2010 Programı, iş arayan gençlere meslek liseleri işbirliğiyle mesleki eğitimler vererek, onları nitelikli eleman sıfatıyla iş sahibi yapıyor.

Bosch Termoteknik’in mühendisleri ve teknisyenleriyle birlikte çalışma ve onlardan teknik eğitim alma şansı bulan gençler, 1 hafta teorik ve 5 hafta pratik olmak üzere toplamda 6 hafta eğitim alarak, kurs bitiminde tam donanımlı olarak iş başı yapabiliyorlar.

2012 yılında, 161 kişinin yararlandığı projede, sınavdan başarıyla geçen kursiyerlerin %82’si istihdam edildi. Bosch Termoteknik, Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM Beceri’10) ile bir yandan iş arayan gençlerin kariyerlerine ilk adımı atmalarında destek olurken, diğer yandan ülkemizin istihdam artışına katkı sağlıyor.

 Bosch kampanyaları kampanyanerede.com ‘dan takip edebilir,kampanyasıyla ilgilendiğiniz marka ve ürünleri yorum kısmından bize iletebilirsiniz. Kampanya nerede tüketicilerin alışverişlerinde  optimum fayda sağlamak amacıyla içerik üretir.
                                                             

Değerlendirmek ister misiniz?

0 points
Upvote Downvote

AXESS KAMPANYALARI-AXESS KAMPANYA-12 TAKSİT

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON TARİH UZATILDI !