in

EXPO 2016’ya 2 milyon ziyaretçi

EXPO 2016’ya 2 milyon ziyaretçi

EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret edenlerin sayısının 2 milyonu aştığını ve Kurban Bayramı tatilinin EXPO’yu henüz görmeyenler için son fırsat sayılabileceğini belirtti.

antalya-expo-2016-bugun-aciliyor-1461313225

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya’nın Aksu ilçesinde bin 121 dönüm alan üzerine kurulu EXPO 2016 Antalya’nın resmi kısmının 30 Ekim’de sona ereceğini hatırlattı.  Şu ana kadar 2 milyonun üzerinde ziyaretçi geldiğini bildiren Karaloğlu, EXPO 2016 Antalya’yı görmeyenler için 9 günlük Kurban Bayramı’nın fırsat olabileceğini vurguladı.

Karaloğlu, EXPO’da birbirinden ilgi çekici etkinliklerin devam  ettiğini belirterek, şunları söyledi:
“Bayram tatili süresince de hem yetişkinlerin hem çocukların ilgisini  çekecek sahne şovları, konserler, sokak etkinlikleri orada bahçesi olan ülkelerin  bahçe etkinlikleri, çok  sayıda etkinlik olacak. Bayram tatili EXPO’yu görmemiş  olanlar için son fırsat sayılabilir. Sadece Antalya’da yaşayanları değil, bütün  Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızı EXPO kapanmadan önce son uzun tatil olan bu  bayramda Antalya’ya beklediğimizi belirtiyor, teması ‘çiçek ve çocuk’ olan EXPO  2016 Antalya’yı mutlaka ziyaret etmelerini ilin valisi olarak arzu ediyorum.  Bayram tatili boyunca gelsinler, çocuklarıyla aileleriyle oradaki güzellikleri  görsünler diye temenni ediyorum.”

“KONSERLER SÜRECEK”

Bayram tatili süresince ünlü sanatçıların EXPO 2016 Antalya sergi  alanında konserler vereceğini ifade eden Karaloğlu, vatandaşların EXPO’nun web  sitesinden gün gün, saat saat planlanan etkinlikleri takip edebileceğini dile  getirdi.

EXPO 2016 Antalya’da 57 ülkenin çok enteresan ve güzel bahçeleri  bulunduğunu anlatan Karaloğlu, “Gidip bir ülkeyi görmek kadar, o ülke, o ülkenin  kültürü, o ülkenin bahçe düzenlemesi hakkında fikir, bilgi sahibi olabilecekleri  çok güzel ülke bahçeleri var. Bunları mutlaka gelip görsünler” dedi.

Ülke bahçelerinin yanı sıra müzeler, merkezler, kültür sokakları, yöresel lezzetler, sokak sanatları ve çocuk faaliyetleri gibi birçok etkinlikle  ilgi çeken EXPO 2016 Antalya, her gün 11.00-02.00 saatleri arasında ziyaret  edilebiliyor.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen EXPO 2016 Antalya, 22 Nisan  2016’da devletin zirvesinin katıldığı törenle kapılarını açmıştı. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninde, EXPO 2016 Antalya’nın 1990 yılında  Osaka’da düzenlenen EXPO’dan sonra kendi alanında en yüksek katılımlı sergi  olarak tarihe geçtiğini kaydetmişti.

Değerlendirmek ister misiniz?

0 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Çalışan emekliye müjde!

Her hafta sonu başı ağrıyanlar için 6 öneri