in

İnternet,ADSL,FİBER İNTERNET İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

İnternet,ADSL,FİBER  İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

 Fiber İnternet Ne Demektir ?

Fiber kablo, yüksek hızda fazla veriyi aktaran, cam ve elyaftan yapılan kablolardır. Fiber kablo kullanılarak yapılan bağlantılar ADSL’den daha fazla   hızda  bağlanabilirsiniz.  Ttnet fiber teknolojiyi öncelikle  şirketlerin ihtiyaç duyduğu yüksek hız fazla veri ihtiyacını karşılamak için hayata geçirmişti;fakat sonrasında fiber teknoloji bireysel kullanıcıların artan ihtiyaçları gözönünde bulundurularak  Türkiye’nin fiber ağ çekilmiş olan bölgelerinde hem şirketler hem de bireysel kullanıcılarına  sağlayıcı diğer firmalarla beraber kullandırılmaya başlandı.

Fiber kablo teknolojisiyle , sn/100 Megabit zaman /hızda   bağlanılabiliyor. kullanıcıların bu hızı anlaması için bir örnekle açıklayalım ; izlediğiniz herhangi bir filmi birkaç saniyede  indirebilirsiniz. Hala fiber  kullanmıyorsanız kampanya nerede ‘de sizler için derlediğimiz kampanyalardan sizler için uygun olanı seçerek seçtiğiniz sağlayıcıya başvurabilirsiniz.Fiber i kullanmanız için için ADSL kullandığınız zamanlarda var olan telefon kullanma zorunluluğunuzda yok.

 Kablolu  İnternet Ne Demektir ?

Kablo TV, Türkiye’nin tamamında gerekli altyapı bulunmadığından her isteyenin yararlanabileceği bir hizmet değil.Kullanıcıların Kablo TV diye bildikleri sistemin aynı zamanda kullanımına uygun olması,bu teknolojiye kablolu denmesininde sebebidir.Türksat’  Türkiye’de Kablolu  satın alabileceğiniz şirkettir, evinizde kullanıyorsanız eğer kablo tv altyapısına bir modem bağlanarak kablolu interneti kullanabilirsiniz. Kablolu  hızı kullanıcıları yeterince tatmin etmiyor, sn/ 512 Kilobit – 10 Megabit  zaman/hız .

ADSL internet ne demektir?

ADSL  evdeki telefon hatlarınızdan veri aktarımına müsait olan kablolar vasıtasıyla kullanılan internet çeşididir.ADSL kullanırken ihtiyacınız olan telefon kablonuza bağlanan modem ve  splitter ‘ayırıcı ‘tır.

ADSL Modem, kablolu veya wiriless olarak iki çeşittir.

 Paketinizi seçerken öncelikle ihtiyacınız olan hız ve veri miktarını belirlemelisiniz.Fazla ödemek istemiyorsanız ihtiyacınız olmayan yüksek internet paketlerinden ve düşük paketlerden de  paket aşımında ,aşım ücretlerinin fazla olmasından dolayı kaçınmalısınız.İHTİYACINIZA UYGUN LİMİTİ BELİRLEDİKTEN SONRA Kampanya Nerede ‘de sağlayıcı şirketlerin size en uygun  kampanyasını seçebilirsiniz.

ADSL PAKET KAMPANYALARINI   buradan   İNCELEYEBİLİRSİN 

TTNET FİBER KAMPANYALARI    buradan    İNCELEYEBİLİRSİNİZ  

Değerlendirmek ister misiniz?

0 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorum

0 yorum

A 101’de Bu Haftanın En Uygun Fiyatları

Sınırsız İNTERNET TURKCELL